Black Swamp Football

2023 Division II All-Ohio Football Teams

 

Ohio Offensive Players of the Year: Brodey Berg, Cincinnati Anderson; Luke Hamilton, Avon

Ohio Defensive Player of the Year: Dorian Pringle, Massillon Washington; Jordan Pritchard-Sewell, Akron Hoban

Ohio Coaches of the Year: Mike Elder, Avon; Nate Moore, Massillon Washington

 

First Team Offense

QB: Grant Kinnee, Whitehouse Anthony Wayne, 6-4, 195, jr.; Nolan Good, Avon, 6-2, 200, jr.; Mikey Maloney, Painesville Riverside, 6-0, 195, sr.; DaOne Owens, Massillon Washington, 6-1, 200, sr.; Luke Dunn, Cincinnati Withrow, 5-10, 170, sr.

RB: Isaac Sexton, Sylvania Southview, 5-10, 190, sr.; Nate Severs, Sunbury Big Walnut, 5-10, 193, sr.; Nasir Phillips, Westerville South, 5-8, 185, sr.; Jakorion Caffey, Avon, 5-10, 200, sr.; Nate Baker, Uniontown Lake, 5-11, 175, sr.; Brodey Berg, Cincinnati Anderson, 6-1, 205, sr.

WR/TE: Brady McKnight, Painesville Riverside, 5-10, 185, sr.; Chris Henry, Jr., Cincinnati Withrow, 6-4, 190, jr.; Tra’mar Harris, Cincinnati Winton Woods, 6-1, 190, sr.; Nate Lyman, Kings Mills Kings, 6-2, 185, jr.; Jack Sammarco, Cincinnati Anderson, 6-5, 235, sr.

OL: Dillon Robinson, Whitehouse Anthony Wayne, 6-3, 270, sr.; Kaden Mayle, Fremont Ross, 6-6, 315, jr.; Luke Hamilton, Avon, 6-6, 299, sr.; Maxwell Riley, Avon Lake 6-5, 263, so.; Matt Muir, Avon, 6-2, 255, sr.; William Satterwhite, Akron Hoban, 6-3, 302, sr.; Tommy Ricard, Hudson, 6-4, 280, sr.; Carson Noonan, Medina Highland, 6-3, 255, jr.; Jake Wheelock, Riverside Stebbins, 6-4, 275, sr.

K: Austin DeShazo, North Ridgeville, 6-1, 205, jr.

 

First Team Defense

DL: Nico Traczyk, Mayfield, 6-4, 300, sr.; Antonio Bottiggi, Painesville Riverside, 6-4, 245, sr.; Jordan Pritchard-Sewell, Akron Hoban, 6-1, 280, sr.; Michael Schaal, Uniontown Green, 6-1, 235, jr.; Michael Wright Jr., Massillon Washington, 5-10, 280, jr.; Devon Strobel, Troy, 6-2, 225, sr.; Delan Massey-Wright, Cincinnati Winton Woods, 6-1, 275, jr.

LB: Harlee Hanna, Canal Winchester, 6-1, 225, sr.; Max Shulaw, Columbus St. Francis DeSales, 6-1, 220, sr.; Sam Salminen, Painesville Riverside, 5-10, 195, sr.; Joe Barch, Mayfield Village Mayfield, 5-9, 185, sr.; Dorian Pringle, Massillon Washington, 6-0, 215, sr.; Eli Lee, Akron Hoban, 6-2, 220, jr.; Justin Hill, Cincinnati Winton Woods, 6-3, 220, jr.; Dajuan Sales, Clayton Northmont, 5-11, 185, sr.; DeYor Brumfield, Cincinnati La Salle, 6-0, 207, sr.

DB: Carter Schaller, Whitehouse Anthony Wayne, 6-0, 175, sr.; Braylon Beckwith, Canal Winchester, 6-1, 185, sr.; Garrett Stover, Sunbury Big Walnut, 6-1, 210, sr.; Trey McNutt, Shaker Heights, 6-0, 185, jr.; Carson Canning, Avon, 5-11, 180, sr.; Elbert Hill IV, Akron Hoban, 5-11, 165, so.; John Keough, Cuyahoga Falls Walsh Jesuit, 6-1, 190, sr.; Terhyon Nichols, Cincinnati Withrow, 6-0, 185, sr.; T.J. Nelson, Cincinnati Anderson, 6-2, 220, sr.; Donmiel Rogers, Cincinnati Winton Woods, 5-9, 170, jr.

P: Ryan Burns, Akron Hoban, 6-1, 155, sr.

 

Second Team Offense

QB: Justice Burnam, Cincinnati Anderson, 6-1,185, jr.; Deuce Cortner, Clayton Northmont, 6-0, 170, sr.; Joey Pollock, Twinsburg, 6-0, 200, jr.

RB: David “Amir” Brown, Columbus Northland, 5-8, 170, sr.; Cornell Beard, Shaker Heights, 5-9, 195, jr.; Charlie Steinmetz, North Ridgeville, 6-1, 190, jr.; Jahari Ward, Troy, 6-0, 215, sr.

WR/TE: Zaveon Garner, Lima Senior, 6-3, 180, sr.; Kyle Keener, Brecksville-Broadview Heights, 6-3, 185, sr.; Matt Maxey, Avon, 5-9, 165, jr.; Eli Solak, Amherst Steele, 6-4, 220, jr.; Zach Baglia, Uniontown Green, 6-1, 180, sr.

OL: Isaiah Walter, Painesville Riverside, 6-0, 295, sr.; J.D. Radway, North Ridgeville, 6-4, 320, jr.; Nolan Davenport, Massillon Washington, 6-6, 260, jr.; Gabe Funk, Xenia, 6-6, 295, sr.; Kage Payne, Kings Mills Kings, 6-3, 280, jr.; Joe Banks, Harrison, 6-1, 240, sr.; Abrem Igwebuike, Columbus St. Charles, 6-0, 235, sr.; David Sipke, Canal Winchester, 6-4, 305, sr.

K: Connell Rafferty, Macedonia Nordonia, 5-11, 165, sr.; Ryan Elliott, Sunbury Big Walnut, 5-10, 183, sr.

 

Second Team Defense

DL: Mike Williams, Marion Harding, 5-11, 240, sr.; Robin Briggs, Columbus Independence, 5-9, 250, sr.; Dominic Kirks, Painesville Riverside, 6-5, 254, sr.; Chase Bond, Massillon Washington, 6-4, 245, sr.; Devin Bell, Akron Hoban, 6-1, 235, sr.; David Hawersaat, Cuyahoga Falls Walsh Jesuit, 6-3, 225, sr.; Cedric Works, Clayton Northmont, 6-5, 230, jr.

LB: Henry Robie, Toledo St. John’s, 6-2, 210, sr.; Jake Lopinto, Pataskala Licking Heights, 6-1, 200, jr.; Ethan Schwallbauch, Ashville Teays Valley, 5-11, 200, jr.; Evan Rizzo, Brecksville-Broadview Heights, 5-10, 180, jr.; Derek Neckar, Olmsted Falls, 6-0, 205, sr.; Charlie Christopher, Uniontown Lake, 6-1, 220, jr.; Brock Sherman, Cuyahoga Falls Walsh Jesuit, 5-11, 210, sr.; Rickey Williams, Akron Hoban, 6-2, 235, sr.; Brendan Hermensky, Macedonia Nordonia, 6-2, 220, sr.

DB: Malik Kamara, Grove City Central Crossing, 6-1, 195, sr.; Matt Ciryak, Medina Highland, 6-4, 195, sr.; Antonio Martin, Uniontown Green, 6-0, 185, jr.; Jayterrion (J.T.) Smith, Fairborn, 6-2, 190, sr.; Zae Jennings, Cincinnati Winton Woods, 6-1, 200, sr.; Logan Ullery, Troy, 5-11, 190, sr.

P: Owen Graff, Whitehouse Anthony Wayne, 6-4, 190, jr.

 

Third Team Offense

QB: Keller Moten, Cuyahoga Falls Walsh Jesuit, 5-11, 185, jr.; Drew Samsal, Pataskala Watkins Memorial, 6-0, 165, so.; Ja’Niaus Hall, Lima Senior, 5-9, 150, so.

RB: JD Moncrief, Fremont Ross, 5-4, 145, sr.; Luke Reed, Cleveland Benedictine, 5-10, 180, sr.; Matthew Porcelli, Westlake, 5-10, 190, sr.; Colton Endicott, Loveland, 5-11, 185, sr.

WR/TE: Zach Braucher, North Canton Hoover, 6-0, 165, jr.; Dan Evans, Austintown Fitch, 5-9, 165, sr.; Dalin Wilkins, Clayton Northmont, 6-3, 205, sr.; RayVonn Harris, Riverside Stebbins, 5-10, 170, sr.; Harrison Payne, Ashville Teays Valley, 5-10, 170, sr.

OL: Andy Voisinet, Olmsted Falls, 6-5, 265, sr.; Clay Broadhurst, Avon Lake, 6-1, 240, sr.; Anthony Miller, Uniontown Lake, 6-5, 285, sr.; Kodey Kish, Cuyahoga Falls Walsh Jesuit, 6-2, 230, jr.; Brady Wagers, Trenton Edgewood, 6-2, 245, sr.; Parker Nichols, Troy, 6-3, 265, sr.; Bry’neil Jones, Columbus Northland, 5-11, 290, sr.

K: Brady Stidham, Loveland, 5-10, 150, so.

 

Third Team Defense

DL: Cadence Carswell, Whitehouse Anthony Wayne, 5-10, 240, sr.; Jack Schultz, Whitehouse Anthony Wayne, 6-0, 205, sr.; David Zambounis, Brecksville-Broadview Heights, 5-7, 160, sr.; Ryan Zywiec, Medina Highland, 6-3, 245, jr.; Asher Wilson, Macedonia Nordonia, 6-4, 245, sr.; Kelyn Dallio, Harrison, 6-2, 240, sr.; Braydon Young, Canal Winchester, 5-10, 205, sr.

LB: Luke Gibbs, Oregon Clay, 6-1, 220, sr.; Rocco Paschal, Pataskala Watkins Memorial, 5-9, 210, so.; Carson Madis, North Ridgeville, 6-0, 185, jr.; Cody Fair, Massillon Washington, 6-2, 220, sr.; Rocco DiFlorio, Austintown Fitch, 6-0, 210, jr.; Brady O’Connor, Cincinnati La Salle, 6-2, 222, jr.; Colton Weisbrod, Kings Mills Kings, 6-2, 170, sr.; Kaden Zimmer, Troy, 6-0, 210, sr.

DB: Emite Lamb, Sylvania Southview, 5-9, 160, sr.; Connor Rowlinson, Avon, 6-2, 200, sr.; Derek McCrum, Avon Lake, 6-2, 180, sr.; Israel Petite, Macedonia Nordonia, 5-10, 165, sr.; Tysen Campbell, Akron Hoban, 5-11, 175, sr.; Davion Pritchard, Austintown Fitch, 6-1, 175, sr.

P: Jacob Rudowski, Kings Mills Kings, 6-1, 170, soph.; Mike Woodyard, Columbus Mifflin, 5-10, 180, sr.

 

Honorable Mention

QB: Mason Heintschel, Oregon Clay, 6-2, 200, jr.; Marquis Lucas, Columbus Walnut Ridge, 6-2, 218, so.; DeShawn Vaughn, Austintown Fitch, 5-11, 185, sr.; Dominic Wilson, Barberton, 5-11, 195, sr.

RB: Jason Mackey, Painesville Riverside, 5-11, 175, sr.; Cody Miller, North Royalton, 5-10, 185, sr.; Braden Gardner, Whitehouse Anthony Wayne, 6-2, 185, jr.; Jonny Askew, Mount Vernon, 5-10, 200, sr.; Gerald Banks, Pataskala Watkins Memorial, 5-8, 180, jr.; Nequan Harris, Columbus Independence, 5-9, 165, so.; Ja’Meir Gamble, Massillon Washington, 5-10, 180, jr.; Donald Johnson, Akron St. Vincent-St. Mary, 5-10, 175, jr.

WR/TE: Troy Hazuda, Oregon Clay, 6-0, 185, jr.; Jackson Turner, Toledo St. John’s; 5-10, 175, sr.; Hudson Byers, Oregon Clay, 6-3, 225, jr.; Zion Moffett, Columbus Northland, 5-10, 160, sr.; Giovanni Rufus, Columbus Franklin Heights, 5-10, 172, jr.; Jaden Dye, Twinsburg, 5-8, 165, sr.; Jacques Carter, Massillon Washington, 5-10, 160, jr.; Payton Cook, Akron Hoban, 6-1, 180, so.

OL: Will Luther, Whitehouse Anthony Wayne, 5-10, 255, sr.; Josh Adamczyk, Sylvania Southview, 5-10, 240, jr.; Kayden Grzymkowski, Toledo St. John’s, 6-1, 285, jr.; Tristan Arndt, Dublin Scioto, 6-4, 300, sr.; Titus Buoay, Columbus Independence, 6-1, 255, sr.; Brady Jones, Massillon Washington, 6-3, 245, sr.

K: Seth VonLehmden, Whitehouse Anthony Wayne, 6-0, 170, sr.; Tyler Seegert, Twinsburg, 6-1, 155, sr.

DL: Carson Adamczyk, Sylvania Southview, 6-1, 225, sr.; Eli Biddle, Sidney, 6-4, 245, sr.; Joseph Lacey, Columbus Whetstone, 6-8, 250, sr.; Ty Neubert, Columbus St. Francis DeSales, 6-3, 250, jr.; Nate Cross, Akron Hoban, 6-1, 272, jr.; Ryan Lippe, Uniontown Lake, 6-4, 220, jr.; Bryce Roach, North Canton Hoover, 6-2, 210, jr.; Noah Brock, Cuyahoga Falls Walsh Jesuit, 6-3, 215, sr.; Devonte Ellis, Warren Harding, 6-1, 240, sr.

LB: Drew Young, Sylvania Southview, jr.; Elijah Simms, Fremont Ross, 6-2, 170, sr.; Dylan Shoemaker, Westerville South, 5-10, 175, sr.; Jack Brown, Logan, 5-10, 200, Sr.; Joey Garro, Uniontown Lake, 6-1, 210, sr.; AJ Fortunato, Uniontown Green, 6-0, 205, jr.; Teagan O’Guinn, Hudson, 6-3, 200, sr.

DB: Luke Stuewe, Avon Lake, 6-2, 190, jr.; Marvon Thompson, Toledo Start, 5-8, 155, so.; Parker Sears, Sylvania Southview, 6-1, 165, sr.; Caleb Jones, Akron Hoban, 5-9, 184, sr.; Casey Myser, Medina Highland, 6-1, 200, so.; Josh Just, Uniontown Green, 6-1, 185, sr.; Tyler Hackenbracht, Massillon Washington, 6-2, 195, jr.; Brayden Foster, Cuyahoga Falls Walsh Jesuit, 5-11, 180, sr.

P: Cole Norris, Amherst Steele, 6-1, 185, jr.; Jake Daugherty, Warren Harding, 5-10, 155, sr.

 

 

2023 Division III All-Ohio Football Teams

 

Ohio Offensive Players of the Year: Brendan Zurbrugg, Alliance; Ziaire Stevens, Akron East; Sean Patrick, Chagrin Falls Kenston

Ohio Defensive Players of the Year: Dominic Purcell, Columbus Bishop Watterson; Ty’Req Donlow, Youngstown Ursuline

Ohio Coaches of the Year: Josh Wells, Rocky River; Mike Gilligan, Madison; Bob Mihalik, Aurora

 

First Team Offense

QB: Brayden Roggow, Tiffin Columbian, 6-4, 202, sr.; AJ McAninch, Columbus Bishop Watterson, 6-2, 195, sr.; Max Lyall, Dresden Tri-Valley, 6-3, 205, jr.; Julian Patti, Rocky River, 6-2, 190, sr.; Brendan Zurbrugg, Alliance, 6-4, 195, sr.; Tavien St. Clair, Bellefontaine, 6-4, 217, jr.; Alex Ritzie, Hamilton Badin, 6-2, 180, sr.

RB: Marquan Braswell, Toledo Central Catholic, 6-0, 205, sr.; Damien Brockington, Tiffin Columbian, 5-10, 174, sr.; Nadir Langston, Columbus Hamilton Township, 5-11, 175, sr.; Jayden Wallace, Dresden Tri-Valley, 5-10, 180, jr.; Sean Patrick, Chagrin Falls Kenston, 5-11, 190, sr.; Lamar “Bo” Jackson, Cleveland Villa Angela-St. Joseph, 6-0, 207, jr.; Cade Wolford, Jackson, 5-10, 190, sr.; Ziaire Stevens, Akron East, 5-11, 195, jr.: Christian Lynch, Youngstown Ursuline, 5-9, 180, sr.

WR/TE: Jaylen Watson, Toledo Central Catholic, 6-0, 180, sr.; Jovon McBride, Columbus Hamilton Township, 6-1, 160, so.; Ryan Ricketti, Rocky River, 5-10, 175, sr.; Beau Himmelheber, Alliance Marlington, 5-11, 175, sr.; Noah Willig, Norton, 6-2, 170, sr.; Isaiah Smith, Mount Orab Western Brown, 6-1, 165, sr.; JayJay Etheridge, Cincinnati Mount Healthy, 5-9, 165, sr.

OL: Marc Nave, Toledo Central Catholic, 6-4, 310, sr.; Jaden Ball, Bloom-Carroll, 6-5, 303, sr.; Simon Lorenz, Dover, 6-3 280, sr.; Sean Doyle, Chagrin Falls Kenston, 6-2, 295, sr.; Ben Midea, Medina Buckeye, 6-3, 290, sr.; Garrett Dillon Rine, New Philadelphia, 6-4, 260, sr.; Jackson Smith, Tipp City Tippecanoe, 6-4, 229, sr.; Maden Murlin, Celina, 6-1, 255, sr.

K: Rudy Kessinger, Columbus Bishop Watterson, 6-0, 160, sr.

 

First Team Defense

DL: Mike Cannings, Toledo Central Catholic, 6-2, 280, sr.; Kaden Ware, Wapakoneta, 6-2, 190, sr.; Andrew Sims, London, 6-4, 245, sr.; Nic Xanders, New Concord John Glenn, 6-2, 230, sr.; Ty’Req Donlow, Youngstown Ursuline, 6-0, 222, sr.; Noah Robinson, Tallmadge, 6-3, 200, jr.; Malachi Cumberland, Wilmington, 6-3, 242, jr.

LB: Maurice Bradley II, Mansfield Senior, 6-4, 230, jr.; Dominic Purcell, Columbus Bishop Watterson, 6-0, 190, sr.; Zach Rothrock, New Philadelphia, 6-2, 210, sr.; Alexander Ash, Chardon, 5-11, 176, jr.; Davon Badley, Painesville Harvey, 6-1, 200, sr.; Drew Wiley, Jackson, 5-10, 200, sr.; Danny Inglis, Canfield, 6-1, 195, sr.; Sam Mitchell, Vandalia Butler, 6-2, 205, sr.; Nate Ostendorf, Hamilton Badin, 5-11, 210, sr.

DB: Zach Jones, London, 6-1, 205, sr.; Dante Varrasso, Granville, 6-1, 180, sr.; Brodyn Bishop, Bloom-Carroll, 6-2, 178, sr.; Leo Colombi, Chardon, 6-3, 214, sr.; Carson Cheek, Hamilton Badin, 5-10, 175, sr.; Michael Smith lll, Trotwood-Madison; 5-11, 170, sr.; Allen Mabson, Vandalia Butler, 6-0, 165, jr.

P: Dom Trivisonno, Aurora, 6-0, 180, sr.

 

Second Team Offense

QB: Bodpegn Miller, Ontario, 6-4, 180, jr.; Josh Woods, Columbus Hamilton Township, 6-2, 190, sr.; Beckett Long, Granville, 6-0, 145, jr.; Timothy Carpenter lll, Trotwood-Madison, 6-4, 200, sr.; Jahmeir Spain, Cincinnati Mount Healthy, 6-4, 190, jr.

RB: Braylon Gabes, Celina, 6-1, 185, sr.; Jace Knous, Wapakoneta, 5-11, 210, sr.; JJ Barton, Dover, 6-0, 190, sr.; Tyrell Russell, Columbus Beechcroft, 6-0, 165, jr.; Dylan Armentrout, Bloom-Carroll, 5-9, 185, sr.; Rod Love, Parma Padua Franciscan, 5-9, 180, jr.; Austin Barrett, Hillsboro, 5-11, 194, sr.; Enzo Catania, Aurora, 6-3, 215, sr.; Luke Dobbins, Norton, 6-1, 200, sr.

WR/TE: Khalil Samuel, Columbus Beechcroft, 5-10, 155, jr.; Jamie Wright, Bexley, 6-1, 170, sr.; Andrew Baggott, Chardon, 6-5, 270, so.; Garrett Guess, Washington Court House Miami Trace, 6-4, 218, sr.; DC Ferrell, Youngstown Ursuline, 5-9, 156, jr.; Joshua Carter, Franklin, 6-0, 165, sr.; Riley Neer, Bellefontaine, 6-1 175, sr.

OL: Connor Fulton, London, 6-0, 230, sr.; Bryson Harr, Columbus Hamilton Township, 6-5, 250, sr.; Logan Bryant, Chardon, 6-0, 255, jr.; Max Robarge, Chagrin Falls Kenston, 6-0, 220, sr.; Phil Bowser, Youngstown Ursuline, 6-5, 260, jr.; Rocco Courtad, Aurora, 6-1, 275, sr.; Drew Vocke, Hamilton Badin, 6-2, 240, sr.; Jake Allen, Jackson, 6-3, 280, so.

K: Kyle Beach, Wapakoneta, 5-8, 145, sr.; Riley Ferrin, Bellbrook, 5-11, 170, jr.

 

Second Team Defense

DL: Javion Jones-Cunningham, Columbus South, 6-1, 225, so.; Austin Leszynski, Chardon, 6-3, 211, sr.; Brody Lennon, Gates Mills Gilmour Academy, 6-4, 215, jr.; Josh Grambo, Chardon Notre Dame-Cathedral Latin, 6-3, 225, sr.; Elijah Carter, Youngstown Chaney, 6-1, 215, sr.; Haiden Manns, Bellefontaine, 6-3, 245, sr.; Alex Florea, Bellbrook, 6-0, 315, sr.

LB: Joey Robinson, Defiance, 5-8, 165, jr.; Zander Johnson, Sandusky, 6-2, 200, sr.; Braxton Rundio, Columbus Bishop Watterson, 6-0, 205, sr.; Kyle Kirby, Granville, 6-1, 205, soph.; Cameron Barnhouse, New Concord John Glenn, 5-11, 180, sr.; Jaiden Boltz, New Philadelphia, 6-0, 200 sr.; Devin Shaw-Mason, Parma Padua Franciscan, 5-11, 190, jr.; Jacob Umina, Bellbrook, 5-11, 190, sr.; Cael Liette, Tipp City Tippecanoe, 6-0, 195, sr.

DB: Andrew Glaub, New Concord John Glenn, 5-8, 155, jr.; Conner Williams, Parma Padua Franciscan, 5-10, 160, jr.; Andrew Bruce, Chardon, 5-11, 185, sr.; Jai’mier Scott, Cincinnati Mount Healthy, 6-0, 182, jr.; Mikey Brown Jr., Wilmington, 5-8, 160, sr.

P: Duke Brennan, Hunting Valley University School, 6-4, 165, sr.

 

Third Team Offense

QB: Ethan Thanthanavong, Bloom-Carroll, 6-0, 190, jr.; Jackson Frey, Bexley, 6-2, 190, sr.; Keaton Fausel, New Philadelphia, 6-0, 175, jr.; Jack Ericson, Youngstown Ursuline, 6-1, 185, sr.

RB: Luke Smith, Geneva, 6-1, 180, sr.; Shahn Alston, Painesville Harvey, 5-10, 205, so.; Amani Powell, Cleveland Villa Angela-St. Joseph, 5-6, 155, sr.; Nick DiSalvo, Rocky River, 5-9, 185, sr.; Scottie Eaton, Canfield, 6-1, 175, sr.; Troy McCann, Medina Buckeye, 5-9, 200, jr.; Aiden Lowerey, Dayton Chaminade Julienne, 5-8, 165, jr.; Nydrell Wright, Dayton Chaminade-Julienne, 5-7, 210, jr.

WR/TE: Amarr Davis, Mansfield Senior, 6-0, 175, sr.; Jake Uhlenhake, Columbus Bishop Watterson, 6-2, 185, jr.; Tymir Cardona, Chagrin Falls Kenston, 5-8, 170, jr.; Brian Kortovich, Cleveland Villa Angela-St. Joseph, 6-4, 192, jr.; K’Vaughn Davis, Alliance, 6-3, 210, sr.; Evan Liette, Tipp City Tippecanoe, 5-10, 164, sr.; Armani Rodgers, Trotwood-Madison, 5-10, 170, so.

OL: Caden Allman, Defiance, 5-9, 195, sr.; Brayden Robinson, Ontario, 6-1, 240, sr.; Ahmaan Thomas, Mansfield Senior, 6-4, 290, sr.; Braden Ditello, London, 6-0, 220, sr.; Jackson Pelzer, Granville, 5-11, 255, jr.; Brandon Johnson, Cleveland Villa Angela-St. Joseph, 6-3, 300, sr.; Jason Thrower, Geneva, 5-10, 265, sr.; Santino Cocca, Canfield, 6-0, 230, sr.

K: Trey Booker, Ontario, 6-0, 185, sr.; Bode McCullough, Dresden Tri-Valley, 6-0, 155, jr.

 

Third Team Defense

DL: Blake Hershey, Clyde, 6-0, 218, sr.; Dalton Chilcoat, Celina, 6-2, 250, sr.; Symirr Phillips, Mansfield Senior, 6-1, 240, jr.; Grason Bias, Ontario, 6-3, 225, sr.; Aedan Nicol, Lexington, 6-2, 260, sr.; Ra’shaun Hill, Columbus Beechcroft, 6-5, 255, sr.; Trent Delventhal, Rocky River, 6-1, 195, sr.

LB: Chase Studer, Ontario, 5-10, 190, sr.; Tristan Britch, Bloom-Carroll, 5-11, 195, sr.; Ashton Kolenic, Chagrin Falls Kenston, 6-1, 195, sr.; Bryce Peet, Geneva, 5-10, 195, so.; Joey Kopec, Cuyahoga Valley Christian Academy, 6-2, 195, so.; CJ Frasco, Youngstown Ursuline, 5-11, 185, sr.; Antonio Rosser, Akron East, 6-0, 215, sr.; Dohnavan Collins, Vandalia Butler 6-1, 220, sr.; Raishawn Cotton, Cincinnati Mount Healthy, 5-10, 205, jr.

DB: Quinton Frankhouse, Ontario, 6-0, 175, sr.; Issac Blickensderfer, Dover, 6-4, 185, jr.; Dante Landers, Cleveland Villa Angela-St. Joseph, 5-10, 160, sr.; Josh Mommers, Rocky River, 5-9, 185, jr.; Buddy Willig, Norton, 6-1, 170, so.; Dylan Crasi, Aurora, 5-11, 160, sr.; Austin Flohre, Vandalia Butler, 6-0, 185, sr.

P: Quinten Debolt, Mansfield Senior, 5-10, 160, sr.; Sean Baumberger, Dover, 6-0, 180, sr.

 

Honorable Mention

QB: Brady Sutton, Mount Orab Western Brown, 5-10, 185, jr.; Caleb Moyer, Wapakoneta, 6-2, 185, so.; Brez Zipfel, Defiance, 6-2, 180, jr.; Duke Reese, Mansfield Senior, 6-4, 205, sr.; Bodhi Wolford, Jackson, 6-2, 195, so.; Trey Robinette, Washington Court House Miami Trace, 6-3, 175, jr.; Jack Judkins, Dover, 5-8, 180, so.

RB: Jordan Johnson, Gates Mills Hawken, 5-9, 165, jr.; Zane Wittekind, Marietta, 5-11, 180, sr.; Nolan Johnson, Jackson, 6-2, 205, jr.; Asher LeBeau, Washington Court House Miami Trace, 5-11, 170, sr.; Alex Pero, Athens, 5-8, 180, jr.; Etnie Richardson, New Philadelphia, 5-6, 165, sr.; Lincoln Gilcher, New Concord John Glenn, 5-8, 180, jr.

WR/TE: Matt Hall, Delaware Buckeye Valley, 5-10, 165, sr.; Daryl Barnett, Toledo Scott, 6-2, 189, sr.; Jack Koerper, Tiffin Columbian, 5-11, 170, sr.; Bryce Roggow, Tiffin Columbian, 6-4, 188, sr.; Brayden Fogle, Lexington, 6-4, 215, so.; Ashton Sensibaugh, Dresden Tri-Valley, 6-0, 170, sr.; Keaton Hahn, Dresden Tri-Valley, 6-3, 160, jr.; Justice Hughes, Dover, 6-1, 175, so.

OL: Christian Taylor, Columbus South, 6-2, 254, sr.; Nate Kreuz, Columbus Bishop Watterson, 6-3, 260, sr.; Ian Rutherford, Granville, 6-3, 270, sr.; Charlie Olds, Bellbrook, 6-4, 260, sr.; William Robertson, Dayton Chaminade Julienne, 6-1, 240, sr.; Sean Wentling, Vandalia Butler, 6-0, 275, sr.; Elijah Williams, Toledo Central Catholic, 6-3, 280, sr.; Ethan Reynolds, Tiffin Columbian, 6-2, 267, jr.; Donte’ Waddington-Jones, Sandusky, 6-3, 280, jr.; Matt Sheets, Lexington, 6-6, 250, sr.; Ryan Price, Wapakoneta, 6-3, 220, sr. Kendric Bankston, Toledo Central Catholic, 5-11, 260, sr.; Tyrell Green, Toledo Central Catholic, 6-5, 325, sr.; Gary Reno, Hillsboro, 5-10, 200, Sr.; Timmy Shores, Lodi Cloverleaf, 6-3, 285, sr.; Ameer Yasin, Tallmadge, 6-6, 285, jr.; Matt Jones, Dover, 6-3, 210, sr.; Hudson Osborn, New Philadelphia, 5-11, 255, sr.; Canon Mercer, Zanesville, 6-1, 265, jr.; Clay Mathers, New Concord John Glenn, 6-1, 260, jr.; Gavin Spiker, Dresden Tri-Valley, 6-4, 260, jr.

K: Treyton McKee, Bloom-Carroll, 5-11, 157, jr.; Grady Kucharson, Chagrin Falls Kenston, 5-10, 165, so.; Ethan Crabtree, Jackson, 6-2, 180, sr.; Brayden Bonnett, Medina Buckeye, 5-11, 156, so.; Will Nicolozakes, New Concord John Glenn, 5-9, 145, jr.

DL: CJ Youell, Columbus Bishop Watterson, 6-1, 190, jr.; Jeremiah Nash, Trotwood-Madison, 6-2, 310, fr.; Zyon Woods, Dayton Chaminade Julienne, 6-2, 181, sr.; Ronald Collins, Toledo Central Catholic, 5-10, 250, sr.; Lucas Manderbach, Aurora, 6-3, 225, jr.; Keith Kendrick, Akron East, 6-0, 295, sr.; Alex Altier, New Concord John Glenn, 6-1, 265, so.; Boston Crowell, New Philadelphia, 6-5, 265, jr.; Chris Gargasz, Dresden Tri-Valley, 6-2, 230, jr.

LB: Cooper Phillips, Granville, 6-0, 210, jr.; Luke Mangini, Gates Mills Hawken, 6-0, 210, sr.; Noah Mangold, Dayton Archbishop Carroll, 5-10, 190, sr.; Davonte Wright-Ward, Toledo Central Catholic, 6-1, 225, sr.; Tucker Ackley, Celina, 5-8, 180, sr.; Joey Truesdale, Wapakoneta, 6-0, 220, sr.; Brady Wharton, Athens, 5-10, 185, jr..; Jacob Ford, Norton, 6-2, 230, sr.; Bronson Bendle, New Concord John Glenn, 5-10, 190, sr.; Myles Tyson, New Philadelphia, 6-0, 185, so.

DB: Elliott Bauer, Columbus Bishop Watterson, 5-11, 175, sr.; Grant Jolly, Wapakoneta, 6-0, 165, jr.; Marvon Greenlee, Toledo Central Catholic, 5-9, 160, sr.; Garret Rodenberger, Defiance, 6-4, 190, sr.; Jayden Barnes, Toledo Central Catholic, 6-1, 180, sr.; Caleb Gabes, Celina, 6-1, 175, sr.; Ricky Levak, Cuyahoga Valley Christian Academy, 5-11, 175, sr.; Constantine Detorakis, Tallmadge, 5-8, 155, sr.; Terrell Wharton Jr., Akron East, 6-1, 170, so.; Junior Smith, Marietta, 6-0, 175, sr.; Daylen Clark, Dover, 5-9, 170, jr.; Carson Long, New Philadelphia, 5-10, 170, jr.

P: Noah Thomas, Columbus Bishop Watterson, 5-10, 165, sr.; Jonathan Custis, Wilmington, 6-1, 170, sr.




Leave a Comment

Related News